איך להתכונן לניתוח אף ולהחלמה ממנו?

ניתוח אף הוא ניתוח המבוצע תחת הרדמה מלאה, כל ניתוח המבוצע תחת הרדמה שכזו דורש צעדי זהירות בכדי למנוע סיבוכים ואפילו מוות. במקרים מסוימים אם המטופל לא יעמוד בביצוע פעולות ההכנה אז הניתוח יידחה, זו הסיבה שחשוב לציית להנחיות כדי לשמור על רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

ההכנה מתחילה כבר כשבועיים לפני הניתוח עם הימנעות מדברים מסוימים כמו לדוגמא תרופות המדללות את הדם כגון אספירין או כל תרופה אחרת שעלולה לעודד דימום. חשוב להפסיק ליטול ויטמנים מכל סוג שהוא למעט ויטמין C שדווקא יכול לסייע בהחלמה של הגוף. חשוב להימנע כמה שיותר מחומרים שעלולים לעכב החלמה או להעלות את הסיכון לצלקות כגון אלכוהל או טבק לעישון, חשוב להימנע מחשיפה לשמש בתקופה הזו, רצוי לעשות שימוש בקרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 ומעלה. אם אתם לא מיועדים לקבל ערכה לטיפול לאחר הניתוח אז חשוב לבנות אחת שכזו בעצמכם: ספריי לפתיחת האף, תוספים להפחתת נפיחות, משככי כאבים וכולי. אנטיביוטיקה ומשחות סביר להניח שהרופא המנתח יספק לך בכל מקרה על פי מרשם. ויטמינים יומיים הם מותרים כל עוד הם לא מספקים סיכונים רפואיים לניתוח.

עשרים וארבע שעות לפני הניתוח רמת החרדה והדאגה עולה משמעותית, עם זאת הסטטיסטיקה לטובתך – מרבית ניתוחי האף ויש לא מעט כאלה עוברים בשלום אם נוקטים בכל הצעדים הנחוצים. דרך אגב אחוזי ההצלחה ושביעות הרצון גבוהים לדעתי מאלו של ניתוחי הגדלת חזה המחייבים לעיתים החלפת שתלים. ביממה שלפני הניתוח חשוב להקפיד על שינה טובה, לסדר את ההסעה הביתה חזרה מבית החולים מכיוון שאתם לא תהיו במצב נהיגה לבדכם. חשוב להימנע מאוכל ושתייה מחצות שלפני הניתוח, ניתן לשתות שלוק של מים במידה ויש ליטול תרופות הכרחיות. לא מומלץ לבלוע מים בעת ציחצוח השיניים בבוקר הניתוח. ביום הניתוח כדאי ללבוש בגדים נוחים ולא צמודים המאפשרים פתיחה מאחור או מלפנים כדי להימנע ממגע עם האף, לא מומלץ לשים תכשיטים, סיכות שיער, איפור או עדשות מגע ביום הניתוח עצמו.

תקופת ההתאוששות הממוצעת היא כשבועיים אך ישנם צעדים שתידרשו לעשות לאחר שבוע כגון הסרת תפרים וכאלו שתוכלו לעשות רק לאחר שלושה שבועות כגון לשחות, אימון אינטנסיבי אחר וכולי.