הגירה קורעת

"לא רוצה שיגרשו את אבא": קולות ילדי המהגרים שהופרדו מהוריהם בארה"ב. ברקע הביקורת הגוברת נגד מדיניות ממשל טראמפ להפריד משפחות החוצות את גבול מקסיקו ונכנסות למדינה באופן בלתי חוקי, אתר "פרופבליקה" חשף הקלטות מצמררות של המתרחש במתקנים שאליהם נשלחים הילדים." מה קורה לנו?? לאן פונה המנהיגות האנושית בימינו? איבדנו את ה"רגש"?  את היחס?

יש לאנושות את הכוח הזה לפעול נכון ,לראות דברים שנמצאים מחוצה לנו, אך אנו בוחרים שלא להשתמש בו. "קודם הוא תמיד ראה "מה לטובתי", והיה סופג את המציאות ובוחר בצורה סלקטיבית, את מה שלטובתי אני רואה ושומע ומרגיש, ואת מה שלא, היה דוחה. " "למה אנחנו לא רואים מה נעשה עם הילדים של השכנים שלנו, ואת הילדים שלנו אנחנו כן רואים? כי הטבע שלנו מיד מקרב את שלנו, ומרחיק את האחרים. אותו דבר כאן. "

נוכל לשנות זאת רק כשאנחנו נתחיל להתייחס לכל המציאות שמחוצה לנו, כמציאות שלנו, כשנראה אותם כפי שהם בחוץ. כמתחילים לראות חצי מהמציאות הנסתרת ,פתאום מתחילים לגלות דברים שקודם לא ראינו. "עושי השלום שבדורנו, ובכל דור ודור, כלומר, אותם שהכוח בידיהם לעשות שלום בעולם – הרי המה לעולם קרוצים מאותו החומר האנושי שאנו מכנים אותם: "בעלי החורבן", להיותם מבקשי האמת, דהיינו, להשתית העולם על מדת "שלי שלי ושלך שלך"…

כבר אז לפני שנים רבות זיהה בעל הסולם שאמות המידה של החלטות של בני אנוש ומנהיגי העולם היום, מסתמכות על חולשתם של "מתקני העולם" על אף שמבחינתם הן פועלים לטובת עמם והגנה על האינטרסים של המדינה. היום מזכיר לנו הרב לייטמן שבסופו של דבר הם גורמים עוול ונזק אכזרי לאוכלוסיות פגיעות ,מחריפים את המצב בכך שמוסיפים ויוצרים בעיות חדשות על הקיימות , בארצם ובעולם כולו. לכן עלינו ועל מנהיגנו להשתנות ,עלינו  לפעול מתוך המידות האמתיות : חסד, אמת, צדק ושלום – ביחס לפרט ולחברה. רק  אז נוכל לראות את מה שלכאורה מחוצה לנו כשלנו, ונצא ממעגל ההתאכזרות, ותתגלה בנו מידת הרחמים, שתצעיד את האנושות לעולם שכדאי לחיות בו.