מה מטרת ההבדלים

באופן כללי אפשר לשים לב שהטבע כולו מתחלק לנטיות הפוכות. פלוס ומינוס, גברים ונשים, נטייה לשמאל ולימין. כלומר החלוקה לאופטימיות ולפסימיות או לנטיות אופי שונות, היא לא יוצאת דופן אלא חלק מהשוני הכללי שקיים בטבע. וכפי שמסבירה קבלה לעם, האנושות כל כך מגוונת כדי שבעתיד דווקא מתוך העושר של הניגודים, ההפכים והשונות, כולנו נתחבר בהתמזגות עשירה שנותנת מקום לכל הגוונים וההבדלים. וזו תהיה באמת שלמות מופלאה ומיוחדת.

בסופו של דבר, בשיא ההתפתחות שלנו, כל ההבדלים ישלימו זה את זה. ואם אתה רואה חצי כוס ריקה ואני את חצי הכוס המלאה, אז ביחד תהיה לנו כוס שלמה. כרגע אנחנו עדיין לא יודעים איך להשלים אחד את השני, ולכן החיבור הזה בין כולנו לא קורה, אבל כשנדע החיבור יהיה באמת מדהים כמו שקורה עכשיו בשיעורי בני ברוך.

מה עדיף?

אף נטייה היא לא בריאה או טובה אם משתמשים רק בה ובצורה קיצונית. גם להיות אופטימי כל הזמן זה לא טוב כי אז אדם לא רואה את הצד השלילי או המסוכן שבדברים ועלול לגרום כתוצאה מהתמונה החלקית הזו שהוא רואה לכל מיני נזקים. כמו ילד קטן שמתפעל ורץ ועושה הכול בפזיזות, ופתאום קורה משהו רע והוא מאוד מופתע. ומצד שני גם להיות שלילי ופסימי כל הזמן זה לא ממש טוב, אלא צריך לאזן ולהשלים את הכול בצורה נכונה ובריאה. ואז החיבור בין כולם יהיה מיוחד ביותר.

אז איך מאזנים את הדברים?

לא פשוט לשני אנשים עם אופי הפוך להתחבר. באופן טבעי האגו דוחף כל אחד לנסות לשלוט על השני ולהתאים אותו לעצמו. ולכן הטבע יצר אותנו כך שבכל אחד מאתנו יש נטייה בולטת לדוגמה לפסימיות או לאופטימיות, אך גם במשהו קיימת בתוכו גם הנטייה ההפוכה. ומתוך הרב גוניות הזו שקיימת גם בתוכו, הוא יכול להתקשר לאחרים בעלי נטיות עיקריות הפוכות משלו.

ולכן אם אחד היה כולו פסימי והשני כולו אופטימי, הם בכלל לא היו רואים ומזהים אחד את השני, כי לא הייתה ביניהם שום נקודת השקה. אבל דרך החלקים המשותפים שביניהם, גם אם הם קטנים, נוצרת נקודה משותפת שדרכה הם יכולים להתחיל לתקשר ולהתחבר. ודווקא בזכות השוני, הפערים וההבדלים שביניהם, אם הם ירצו להתחבר מעליהם, הם יזכו לחיבור מאוד מיוחד, עוצמתי ועשיר.

חכמת הקבלה: חכמת החיבור של הטבע.

דרך החיבור שקורה יחד עם ההבדלים, הם יתחילו להסתכל על החיים כמערכת אחד בעלת שתי עיניים שונות, בעלת מוח מורכב ועוצמתי וייבנו כשלם אחד מיוחד. הדבק שיאפשר להשלמה המיוחדת הזו לקרות הוא המטרה המשותפת לשניהם.

היום כבר אפשר לראות את זה בכל התחומים. למשל בצוותי עבודה זה מאוד בולט, שדווקא צוותים שמורכבים מאנשים שונים אחד מהשני שמצליחים לעבוד ביניהם בשיתוף פעולה, מגיעים לדברים גדולים מאוד שבצוותים שבהם האנשים דומים יחסית לא כל כך מצליחים. כך גם בזוגיות ובכל תחום אחר, מי שיודע להשלים בין הפכים וליצור אהבה מעל הפערים, מצליח. ולכן היום חכמת הקבלה, כשיטה שיוצרת את החיבור המיוחד הזה מעל השונות וההבדלים, הופכת לכל כך מבוקשת ודרושה בכל שטחי החיים.