מניעה וטיפול בקמטים

תהליך ההזדקנות הטבעי גורם לכולנו בשלב כזה או אחר בחיינו לפתח קמטים, במיוחד בחלקי גוף החשופים יותר לשמש כמו עור הפנים, הצוואר, הידיים והזרועות. מרבית הקמטים מתפתחים בין גיל ארבעים לגיל חמישים כאשר הגוף מאבד את הלחות שלו ונהיה דק יותר אך כמובן שישנם הרבה מאוד משתנים הקובעים באיזה גיל הדבר יקרה ובראשם גנטיקה ומידת החשיפה לשמש, במיוחד עבור אנשים עם עור בהיר מאוד. גם תזונה לא בריאה וגם עישון יכולים לזרז את הופעת הקמטים. כדי להתמודד עם קמטים האנושות פיתחה המון המון פתרונות יעילים החל מתכשירים שונים, טיפולים על ידי מתיחה או מחטים זעירות, הזרקות של רעלנים כאלו או אחרים, טיפולי לייזר ועוד. הפעם אגע בפתרונות טבעיים יותר למניעת או מילוי קמטים שאולי פחות אנשים מכירים:

אלוורה – כולנו מכירים את תכונות הריפוי המוצלחות של האלוורה. נטילת הג'ל על בסיס יומיומי בצורה של כמוסה יכול לסייע מאוד בהפחתת קמטים. גם מריחת הג'ל על העור יכולים לסייע במניעת התייבשותו ובהחדרת קלוגן לתוכו.

סופר פודס או מה שמכונה מאכלים בריאים במיוחד – מאכלים שעשירים בחומרים מזינים לגופנו מכונים מזונות על או באנגלית סופר פודס וישנם כאלו שיכולים לסייע מאוד במניעת קמטים ובתרומה כללית לבריאות שלך: ארטישוקים, אבוקדו, זרעי צ'יה, קינמון, ג'ינג'ר, מיסו, שיבול שועל, סלמון, סרדינים, בטטות, עגבניות ואגוזים יכולים מאוד לסייע לגופך במאבק בקמטים.

חלבון ביצה – חלבוני ביצה יכולים לתרום לנראות של העור שלך משום שהקרום הדק שמפריד בין החלבון לקליפה מכיל חומרים שיכולים לסייע מאוד בטישטוש קמטים עמוקים. החלבון יכול לסייע גם בעידוד הפקת הקלוגן בגוף, אותו החומר הדואג לשמור על הער חלק ומתוח.

עיסוי – הרבה אנשים פונים לעיסוי כדי למנוע או להקטין את ההשפעה של הקמטים. מחקרים מראים ששימוש בתכשירי עיסוי פנים יכולים לעודד ייצור פרוטאינים השומרים על העור חלק. עיסוי פנים יומי למשך שלוש עד חמש דקות עם האצבעות יכול לתת תוצאות דומות כמו גם להפחית לחץ. יש האומרים כי עיסוי מסייע גם בתהליכי עיבוי שפתיים.

ואחרון חביב – יוגורט עם פרוביוטקה. מסתבר שיוגורט אינו יעיל אך ורק למערכת העיכול אלא גם לעור בכלל ולעור הפנים בפרט.  צריכת פרוביוטיקה על בסיס יומי כמו זו שמצויה ביוגורט יכולה להפחית את קווי המתיחה. בניסוי שנערך על בעלי חיים, עכברים זקנים שניזונו מיוגורט עם פרוביוטיקה על בסיס יומי הראו עור בריא יותר ופרווה בריאה יותר מעכברים שלא הוזנו בתזונה דומה.