סוף העולם קרוב או רחוק: מה אומרת חכמת הקבלה

במבט מטאורי על כל מה שהתרחש כאן, לפני X מיליארד שנה היה מפץ גדול. בקול תרועה רמה התחיל להתפתח החומר. באיזשהו שלב גם אנחנו ירדנו מהעצים, התכסינו בפרוות, עברנו לחקלאות ולתעשייה, לסמארטפונים, לגדג'טים ולטיסות לואוקוסט. במקביל התרחקנו, שברנו את השבט והפכנו לאנשים שלא ממש סובלים זה את זה. עד שהיום השנאה והפילוג הורסים גם את ההנאות הקטנות שאולי היינו מפיקים מהסמארטפון. ועכשיו השאלה מה השלב הבא, לאן כל זה מוביל אותנו?

הבית העגול של בני ברוך

לא צריך להיות מומחה לסביבה כדי לראות שאת הכדור הכחול זיבלנו וכמעט הרסנו כליל. די דומה לריאות שחורות של מישהו שמעשן כבד ומשתעל בטירוף, אבל בסיגריה הבאה הכול עוד טוב ואחרינו המבול. תוך כדי הזיבול הכללי גם גילינו שלא משנה כמה נצבור – עוד בגד נוצץ, בלנדר סילוני, כרטיס טיסה לאי בודד וחזרה, מאושרים אנחנו לא נהיים מזה. 

להיפך, המרדף רק עושה אותנו חולים יותר. לחוצים, עייפים, חסרי שינה ועצבניים אחד על השני. כרגע ההתמודדות שלנו עם המצב היא או להתלבש, לחייך ולהעלות תמונה מושלמת לסטורי, או לקחת כדור, או לפרוק זעמנו בטוק בק, או ללכת לישון, או גם וגם וגם.

חכמת הקבלה והדור האחרון 

אז אחרי מיליארדי שנה, בין כל האביזרים והאבזורים, הטבע הרוס, האקלים מתחרפן, ובשורה התחתונה כולנו לא סובלים אחד את השני. מהמאקרו של המדינות שכל דקה מאיימות להשמיד כאן את הכול בלחיצת כפתור, דרך הממשלה שלא מצליחה לקום כבר פעם שלישית, ועד להורים, למורים, לזוגות ולילדים, שבקושי מצליחים לנהל תקשורת מינימאלית בלי להתפוצץ.

אבל כולם, בכל הדתות ובכל השיטות, עמוק בפנים, מאמינים, מקווים ובטוחים שחייב להיות פה טוב. לא יכול להיות שרק בשביל כל הטירוף הזה נוצר העולם. והשאלה לאן כל זה מוביל, מנקרת מבפנים ולא נותנת מנוחה. כמו שמסבירה חכמת הקבלה, מגמת ההתפתחות של הטבע מובילה אותנו להבנה הפנימית שחייבת להיות כאן אהבה, שרק זו התכלית. הרי הטבע כולו אהבה, כולו הרמוניה, ואליו אנחנו חייבים לחזור.

לא צריך לוותר על הטלפונים, המכוניות או המעליות. לא צריך לחזור למערות. רק להבין שהאהבה שכבר לא גרה כאן היא הדבר היחיד שחסר. ושגר זאב עם כבש זה אנחנו: אנחנו הזאב, אנחנו הכבש וכל זה בינינו. בתוך היחסים הטובים שנבנה בינינו מתוך וויתור, התחשבות ותיקון של האגו העצום של המילניום השלישי, נגיע ונחווה את הדבר שכולם מחפשים היום שנקרא רוחניות. שלמות, הרמוניה, כל טוב. זה כאן, רק צריך להתחבר ולגלות. בואו וגלו את הדרך עם בני ברוך.