רגע ההיכרות עם "בני ברוך"

זה היה בשנת 1999. הייתי בת 25, די שבורה ורצוצה מהחיפוש אחר מי אני, מה אני, מה אני רוצה לעשות בחיים, בשביל מה בכלל אני חיה? לא מוצאת מנוחה או נחמה בעולם, ולא נהנית משום דבר כמעט, חוץ מעוגות גבינה, חלות שיצאו הרגע מהתנור והמון סיגריות בשרשרת. אבי מספר חודשים לפני כן נפטר ממחלה קטלנית במהירות האור, והותיר בנו תחושה שאנו מנסים לתפוס כספית והיא חומקת מבעד לאצבעותינו. אדם חזק, חסון, שבכל דקה פנויה היה פעיל וחיוני, עזר לכל מי שהיה זקוק. לאבד אותו היה כמו לאבד את השלד של גופי שנשאר כגוש בשר ללא בסיס.

שוטטתי לתומי במרחבי האינטרנט דאז, שמי שזוכר היה מושתת על קו טלפון, והאיטיות המזדחלת של דפי האינטרנט גרמו לי להצית אז סיגריות ברצף בעודי ממתינה שיעלה הדף המבוקש. נתקלתי עד אותו יום בעשרות שרלטנים ושרלטניות שעוסקים ברוחניות כביכול ובמיסטיקה, בחיפושיי אחר אבי שהלך ממני. הייתי בחורה צעירה, תמימה ומלאת אשליות. קראתי המון ספרים בנושאים של חיים ומוות, תקשורים וכל מה שקשור ברומו של עולם.

את חכמת הקבלה לא חיפשתי, לא היה לי מושג מה זה. אבל משום מה באותו יום נפתח דף לא מרשים, בלי ציורים או משהו שמושך את העין, עם כותרת "בני ברוך – חכמת הקבלה", ועשרה שיעורי אודיו מוקלטים בנושא "פתיחה לחכמת הקבלה". אין לי מושג איך הגעתי לדף הזה ומה היה שם שגרם לי להוריד את שיעור מספר 1. זה לקח יומיים. בסופו של דבר השיעור ירד, שמעתי קול של אדם די מבוגר, עם מבטא רוסי כבד. לא הבנתי דבר, לא ידעתי מי זה ואיך הוא נראה, אבל המשפט הראשון ששמעתי גרם לי לפרוץ בבכי גדול. בכי של כמה שניות, אבל מעומק הלב. "האדם בנוי כולו מהרצון לקבל".

המשכתי להאזין כשהלב מתמלא בתקווה. לראשונה בחיי, תקווה. היה לי נדמה שזה האיש הנקי ביותר בעולם, ללא שמץ של שרלטנות וזיוף. בכל נקודה שבה חשבתי: "הנה, גם הוא מנסה לעבוד עליי ולהרוויח משהו", הוא מסביר את דבריו ואני מבינה את נקודת מבטו שהיא שונה מכל מה שאי פעם הכרתי. בקדחתנות הורדתי את כל עשרת השיעורים, דבר הלקח שבועיים וחצי. סיכמתי את כולם במחברת והקשבתי להם שוב ושוב.

כך ביליתי שנה שלמה מול עשרת השיעורים הללו ששמעתי שוב ושוב ללא הרף, ורק אחרי כשנה אזרתי אומץ להגיע לשיעור פיזי. שני תלמידים ותיקים העבירו את השיעור. הצניעות שלהם והאמיתיות שבמילותיהם גרמה לי להצטרף גם פיזית לארגון המופלא, שכל מטרתו להפיץ אור ואהבה לעולם ללא שום רווח אישי, אינטרס ומניע נסתר. הכול פתוח ונגיש לכולם, כל מי שרוצה יכול להצטרף או רק להקשיב להרצאות, להוריד ספרים והכול בחינם.

הערכים של חכמת הקבלה הם כאלה שהייתי רוצה להנחיל לילדיי ולחיות לפיהם. האנשים בקבוצה הזו עבורי הם אנשים נדירים שרוצים כמוני להגיע לאהבת אמת עוד בחיים האלה. לקריאה נוספת: https://laitman.co.il/