תפקיד רציני

יוני תגיד מה השעה אצלך?

שתיים נראה לי. נמנמתי, הערת אותי. לא יודע איך, קראתי בספר, חלמתי משהו.

מה חלמת?

משהו על תפקיד. שאני מחפש כל החיים תפקיד שיתאים לי, שיהיה לי טוב, שיהיה תפור עלי כמו בגדים אופנתיים או טפטים מעוצבים אישית כזה, מכיר?

תתעורר, מה קורה לך בזמן האחרון? איזה תפקיד? לך תעשה חיים וזהו. תיקנה איזה דירה, תשקע במשכנתא ותפסיק לשאול שאלות על מהות החיים ועל תפקידים.

כן, אפשר כך, אבל אפשר גם אחרת. חצי חיים עברו. חוץ ממשכנתא, דירה, וילדים, ועוד קצת עבודה, מה עוד? לעשות וי על עוד נופש? די, נגמר הסוס. אבל משהו לא נותן מנוחה.

כן. זה נכון. יש הכל ואין כלום. ופה ושם כמה ידיעות מבאסות בעיתונים, שגם אותם נמאס לקרוא.

וקולנוע? לא. אין מצב. שעמום.

אז מה אתה רוצה?

תשמע, אני כבר שנה חולם על תפקיד, לא בעבודה, לא בצוות, לא יודע. לחיים חייבת להיות סיבה רצינית, נקובה מראש. לא ניראה לי שבאנו פה ככה סתם להעביר את הזמן.

אתה מדבר על שלמות. כן שלמות. לא יכול להיות אחרת. הכל צריך להוביל לשלמות. אבל לא השלמות שאני מתאר לי, כי מאיפה אני יודע מה זה שלמות אם לא אני יצרתי את התאטרון הזה של החיים?

זה משהו מעלי.

כן, נשמע הגיוני. אבל לך תדע.

תשמע, יש אותך, יש אותי, יש פה עוד אנשים על הכדור הזה. כולם קשורים זה לזה, מושפעים זה מזה. ואני בטוח שיש תכלית חוץ מלהרוג אחד את השני.

וזה בטוח קשור לתפקיד של כל אחד. אם אני הייתי הבימאי, אז שום דבר לא היה קורה סתם, שום פרט לא היה זז ללא תכנון.

לך תדע, חוסר המנוחה שלך מוצדק. זה הגיוני.

והתפקיד שלנו קשור ללהיות אור לגויים. קשור. קשור. אני אומר לך.

מאז שהתחלת ללמוד את חכמת הקבלה נהיית עמוק וחכם, אני מודה.

כן. זה מרחיב את הדעת, נותן ראיה שלמה על תמונה שלמה. מה בא קודם, מה אחר כך, ומהי הדרך אל היעד. כמה פשוט ככה הגיוני. ותאמין לי, זה לכל אחד. כל אחד.